Christian Louboutin "Pensée" - první rudé podrážky na světě

Před dvaceti lety udělal francouzský obuvní návrhář Christian Louboutin díru do světa. Podařilo se mu to díky nenápadnému detailu, který se stal ochrannou známkou a hlavním poznávacím znamením všech jeho luxusních modelů bot: rudé podrážky!

Prvním modelem Christiana Louboutina s těmito charakteristickými červenými podrážkami byly před dvaceti lety lodičky „Pensée“ na jehlovém podpatku. Na oslavu tohoto výročí se tyhle úchvatné botičky nedávno dočkaly obnovené edice, kterou máte teď před sebou.

Čtyři barevné varianty (černá, růžová, stříbrná a žlutá) ve třech materiálech (kůže, lakovaná kůže a satén), se dvěma výškami jehlového podpatku (10 a 12 centimetrů) a ostrou špičkou jsou prý naprosto totožné s těmi prvními, dnes už legendárními Louboutinkami.

Hlavním poznávacím znakem lodiček Pensée je třílistý květ v barvě bot s černým okrajem, který nožky zdobí na obou kotnících a zároveň skrývá zapínání tenkého pásku přes nárt. Snad kromě zbytečně nudné černé varianty vypadá tento prvek opravdu neodolatelně!

Christian Louboutin sice nedávno v Dubaji představil ještě několik takto „obnovených“ výročních modelů (a každý doplnil rozkošným náčrtkem i s podpisem), žádný se nám ale nelíbil tolik, jako právě Pensée. A pamatujte: Louboutinky se nekupují. Louboutinky se dostávají… :-)