5 odstínů těla - nové nude Louboutinky prodlouží vaše nohy!

Zapomeňte na 50 odstínů šedi, temnoty a bůhvíčeho všeho ještě. Máme pro vás něco lepšího než zdlouhavou brakovou „lovestory“ od amatérky, která původní nesmrtelný román The Story of O vykradla tak špatně, že ho nakonec možná ani nečetla…

Ale dost už o něčem, co si nezaslouží náš čas – zpátky k lodičkám s červenou podrážkou! Christian Louboutin ví moc dobře, že tělová nude barva je stejně tak oblíbená jako nadčasová (a netýká se to jen lodiček nebo bot obecně). Letošní podzim je těmhle „neviditelným“ odstínům navíc nakloněn víc než kdy jindy, takže nastal čas na novou kolekci :-)

Louboutin podzimní kolekci tělových lodiček pojmenoval prostě The Nudes a pojal ji opravdu velkolepě: pět modelů v pěti barvách, to je celkem pětadvacet párů, nad kterými se můžete zasnít. Nikdo ale asi nebude toužit po všech – jejich barvy totiž nejsou pro každého. Co to přesně znamená?

Je to docela jednoduché. Onen mýtický „tělový odstín“ vlastně neexistuje, nebo lépe řečeno existuje jich nekonečné množství – každá žena má přece unikátní odstín kůže. Výběr těch správných nude lodiček, které by měly s nohama své nositelky doslova splynout a opticky je tak prodloužit, se tak může stát nepříjemnou noční můrou.

Přirozeně bledé severské typy nebo naopak asijské či afro-americké dívky pak stojí před problémem ještě o něco složitějším. Christian Louboutin se letos rozhodl vyslyšet nářky například exotických modelek Iman nebo Naomi Campbell a vymyslel pět tělových barev, které by měly uspokojit každou ženu.

Jak vidíte na fotografiích, nude lodičky v podání Christiana Louboutina tak mohou být nejen čokoládově hnědé nebo „mrtvolně“ bledé, ale navíc i ve třech dalších odstínech mezi těmito extrémy. Každá z barev má přitom své hezké označení, jmenují se Lea, Nats, Maya, Safki a Ada.

Co se týče modelů v těchto barvách, tak ani tady není moc co řešit. Jde o osvědčené jehlové lodičky Pigalle a Batignolles s ostrou špičkou, hravé Flo s otevřenou špičkou, klasické Fifi s kulatou špičkou a Vendome s otevřenou špičkou na přiznané platformě. Samé decentní a elegantní klenoty!

Jen tak mimochodem – Louboutin neponechává nic náhodě a spolu s podzimní nude kolekcí lodiček připravil i mobilní aplikaci „5 Shades of Nude“ pro iPhone. K čemu je dobrá? Vyfotíte si pomocí ní nožku a můžete se hned podívat, který z pěti tělových odstínů by vám nejlépe vyhovoval :-) Před nákupem bot za 12 tisíc korun ($625 – právě tolik každý tento pár stojí) se to docela hodí…

Určitě vás teď napadlo, že by šlo postupovat opačně a s nude lodičkami naopak sladit barvu punčoch. Zní to bezvadně a nejspíš to bude i fungovat, ale na silonky v otevřených lodičkách pozor. Nevypadá to vůbec hezky a punčochy do lodiček navíc začínají být pomalu out i do těch klasických uzavřených. Zkuste se podívat na nějaké ty zahraniční celebrity v lodičkách a inspirujte se!

Když už budete mít nutkání nějak měnit barvu vašich nohou, vyzkoušejte radši vynález, který je určený právě pro tyhle příležitosti – tekuté silonky ve spreji! Kromě toho, že si je můžete vzít třeba do žabek nebo sandálků, mají ještě další výhody: nijak vás neomezují, není v nich vedro a hlavně – nedají se roztrhnout :-)