Christian Louboutin "Barbie" - panenky pro děti, nebo fetiš pro sběratele?

Legendární pověst slavných červených podrážek už dávno přesáhla oblast luxusních dámských i pánských bot. Francouzský designér Christian Louboutin sice svými modely před čtvrt stoletím pobláznil a uhranul celý módní svět, v žádném případě ale nezůstal jen u toho.

Boty z té nejkvalitnější kůže můžete doplnit stylovou černo-rudou manikúrou. Nezaměnitelné logo zdobí také sadu špičkového šampaňského a skleněných lodiček, které jsou přímo stvořené k tomu, abyste se z nich napili. Ale ani to ještě není všechno, co Christian Louboutin dokáže vytvořit.

Chytře usoudil, že touhu po botách s cenou (nad)průměrného měsíčního platu je v ženách potřeba pěstovat už od útlého věku. Je jasné, že pro holčičky neexistuje lepší vstup do světa módy, než luxusně oblečená barbínka… A tak vznikla kolekce panenek Christian Louboutin „Barbie“ :-)

Nakonec to ale samozřejmě dopadlo trochu jinak. Dětem by se tyhle panenky určitě líbily tak, jako všechny ostatní – jenže vzhledem k vysoké ceně a také díky tomu, že celá série byla ihned beznadějně vyprodaná, se z Barbie v Louboutinkách stala vyhledávaná sběratelská záležitost.

Panenky jsou přitom tři: všechny mají dlouhé zrzavé vlasy a obvyklé nereálné tělesné proporce, liší se ale oblečením a jiné jsou také čtyři páry bot s červenou podrážkou, které každá z nich má. A pozor, tyhle miniaturní botičky vycházejí ze skutečných modelů bot Christian Louboutin!

Démonická maskovaná zlodějka „Cat Burglar“ v černém latexu na holém těle, ležérně oblečená „Doll For Ever“ s růžovými slunečními brýlemi, vznešená „Anemone“ v pohádkových večerních šatech… Kterou z nich byste koupili své dceři a kterou sobě? Co takhle všechny? :-)

Výtečný marketingový nápad ale nezůstal jen u trojice panenek. I když si pořídíte každou z nich a budete mít tedy dvanáct párů maličkých Louboutinek, ještě pořád vám bude něco chybět. Ano, hádáte správně – celou kolekci doplňuje samostatná sada dalších devíti párů bot s červenou podrážkou:

Geniální Christian Louboutin nakonec dovedl celou záležitost k naprosté dokonalosti tím, že se spolu se „svou“ panenkou nechal zakomponovat do exkluzivní série promo fotografií. Nezbývá, než žasnout a přemýšlet, co by tenhle na první pohled trochu legrační mužíček ocenil víc: kdyby byl tak malý jako barbína, a nebo naopak kdyby panenka byla v životní velikosti? :-) Vždyť je jako živá!