Luxusní fetiš: šampaňské a Louboutinky - napijete se?

Pravé šampaňské a lodičky s červenou podrážkou, ze kterých se až tají dech… Napadlo vás někdy, že by se tyhle dvě nejlepší (a nejdražší) věci, kterými se Francie může pochlubit, daly spojit dohromady? Jestli ne, tak teď dávejte dobrý pozor a zkuste se inspirovat. Vyzkoušet se má přece všechno!

Nebo jste snad už někdy měli neodolatelnou chuť napít se vína z dámského střevíčku? Rozhodně nejste první ani poslední, tenhle dráždivě dekadentní rituál totiž vznikl už v 19. století – tehdy tak pánové vzdávali hold pohledným tanečnicím v nočních klubech. No uznejte, že to má něco do sebe…

Spotřeba lodiček musela být tehdy obrovská, nemluvě o nebohých tanečnicích :-) Ani jednomu totiž šampaňské nedělá vůbec dobře. Vzrušující zvyk naštěstí přetrval až do dnešních dnů, kdy už přece jen máme trochu jiné technologie. Seznamte se: skleněné lodičky Christian Louboutin!

Francouzský designér Christian Louboutin, jehož fantastickým botám jsme věnovali celý tenhle web, dostal neodolatelnou nabídku od prestižního výrobce šampaňského vína. Zástupci historicky nesmírně cenné značky Piper-Heidsieck měli přání, které jim velmi rád pomohl splnit.

Slovo dalo slovo a výsledkem byla limitovaná kolekce pouze pro vyvolené: lahev luxusního šampaňského Piper-Heidsieck Brut a sklenka z křišťálového skla podle návrhu Christiana Louboutina – takže jak jinak než ve tvaru dámské lodičky na vysokém jehlovém podpatku.

Celá tahle nádhera se jmenuje Le Rituel, tedy Rituál – evidentně jako připomínka dávného zvyku, o kterém jsme si už říkali. Samotná lodička samozřejmě není na chození, křišťálové sklo by totiž neudrželo ani tu nejněžnější dámskou nožku, což by byla ohromná škoda :-)

Na pití šampaňského plného bublinek je ale tenhle střevíček s charakteristickou rudou podrážkou doslova jako stvořený. Samozřejmě musíte vědět jak na to – mělo by to vypadat nějak takhle:

Pokud jste právě dostali chuť, budeme vás muset trochu zklamat. Tahle limitovaná edice šampaňského Piper-Heidsieck / Christian Louboutin „Le Rituel“ byla totiž prakticky hned vyprodaná, a to i když její původní cena byla kolem 10 tisíc korun. Dnes je z ní vyhledávaný sběratelský kousek.

Na druhou stranu pokud netrváte na pravém francouzském šampaňském, ale spokojíte se třeba s obyčejnou Bohemkou, máme pro vás tip: replika sklenky ve tvaru lodičky Christian Louboutin z akrylu (tedy umělé hmoty) se dá pořídit za nějakých 1500 korun. A můžete začít nalévat!

Ovšem tu ještě jedna možnost: zapomeňte i na skleničku a zkuste se napít z opravdické lodičky. Nebude vás to tolik stát a můžete se spolehnout, že zážitek to bude stejně nezapomenutelný…