Na návštěvě v pařížské dílně Christiana Louboutina

Tak tady vznikají slavné boty s červenou podrážkou! Stačí k tomu „jen“ několik párů šikovných rukou, precizní nástroje, kvalitní materiály – a hlavně jeden geniální mozek. Obuvní návrhář Christian Louboutin sice ve svém ateliéru v magickém městě nad Seinou netráví příliš času, jeho excentrický rukopis je tu přesto vidět doslova na každém kroku. Pojďte s námi na prohlídku!

Louboutinky nepatří mezi nejlevnější boty, vyrábí se totiž kus po kusu ručně. Nejjemnější italská kůže a další luxusní materiály si přece zaslouží tu nejlepší péči! Právě proto je v dílně jen naprosté minimum strojů, které slouží hlavně pro přípravu ševcovských kopyt (to jsou formy pro tvarování svršků bot). O zbytek se pak už osobně postarají mistři svého řemesla.

Než k tomu ale dojde, Christian Louboutin musí vymyslet a navrhnout každý model. Za dobu jeho úspěšného působení v modním světě jich vznikly stovky a některé z nich docela určitě v improvizovaném ateliéru, který je součástí pařížské dílny. Na první pohled sice tahle „kancelář“ působí trochu chaotickým dojmem, rozhodně se jí ale nedá upřít určitý výrazný styl :-)

Jsou tu ovšem i návrhy, které se nikdy nedostanou na trh. Vyrobit se dá všechno, v některých kreacích se ale ani při spoustě dobré vůle prostě nedá chodit… Modely, připomínající svým vzhledem a „pohodlností“ spíš mučící nástroje, se občas uplatní v dekadentních fetišistických videoklipech, ale co říct třeba na zmutované lodičky s jedním společným podpatkem?

S klasickými modely ale zákaznice Christiana Louboutina takové problémy nemají. Naopak – milují je, jsou za ně ochotné utrácet horentní částky a pak nešetří chválou. Nemusí se přitom jednat jen o osobní poděkování, kterého se designérovi dostává všude, kde se objeví: pařížskou dílnu zdobí zarámované fotografie „fanynek“ v Louboutinkách, samozřejmě profi, stylové a s věnováním.

Takhle tedy tvoří, pracuje a vlastně i žije Christian Louboutin, jeden z nejoblíbenějších současných návrhářů luxusních bot. Jeho boty s červenou podrážkou jsou vzrušujícím snem každé ženy. A sny jsou tady od toho, aby se plnily… Co říkáte? :-)