Rubens a lodičky: Christian Louboutin na barokní způsob

Christian Louboutin je slavný francouzský návrhář, jehož boty s typickou červenou podrážkou jsou snem každé ženy. Peter Paul Rubens je jeden z největších světových malířů, mistr „nadýchaného“ barokního stylu (je ovšem už téměř 400 let po smrti). Jak by to asi vypadalo, kdyby tihle dva velikáni spojili své síly? Nová kampaň na luxusní Louboutinky ukazuje, že by to opravdu stálo za to:

Není to poprvé, co se Christian Louboutin rozhodl prezentovat své výrobky v kontextu slavných uměleckých děl. Světoznámé portréty s Louboutinkami vzbudily před pár lety v reklamní branži zasloužený ohlas. Tentokrát ovšem došlo na decentně obnažená těla éterických krásek i syrové mytologické výjevy, vytvořené opět přesně podle stovky let starých obrazů.

Rubensovy bledé nymfy, vousatí satyrové, mocné bohyně i hrdinové starých bájí zachovávají i na digitálně upravených fotografiích s vysokým kontrastem silnou atmosféru původních děl, která určitě znáte. Luxusní lodičky a kabelky Christian Louboutin jsou ovšem většinou zakomponovány tak nenápadně, že si jich skoro ani nevšimnete. Ony totiž i boty mohou být doslova uměleckým dílem…